Svarm – Decay (2021)

Bez kategoriiLeave a Comment on Svarm – Decay (2021)

Svarm – Decay (2021)

Pierwszy raz w tym roku Ukraina. Dokładniej zespół Svrm, z drugim swoim albumem studyjnym Розпад, bo swój debiut wydali w zeszłym roku. Płyta została wydana niezależnie przez zespół 2 stycznia 2021 roku. Bardzo jestem ciekaw tej płyty.

Intro Пустир , jest klasyczne jak dla black. Potem następuje Розпад , czyli jednak klasycznie cięższe granie. Bez jakiś większych wariacji. Choć zmiany temp, są nastrojowe. Zwłaszcza ten moment z gitarą akustyczną. Choć wokal jest dobry, wszystko inne też, to nie czuję, że, dokonuje ten zespół jakieś przełomu w gatunku melancholic black metal. Ponownie udowadnia to również Крематорій . Choć ten pozwala już bardziej poczuć nastrój całego albumu. Jak potem За вікном . Gdzie jednak te riffy gitarowe wchodzą do głowy. Na Мовчання gitary są trochę nieco inne, ale co ważne , klimat pozostaje. Pomimo, większej dynamiki. Choć breakdowny są tu jednymi z lepszych na płycie. Dementia, to jednak nic, co zadziwi, oprócz tego, że sam utwór zły nie jest. Ostatni Життя , który zamyka album, ma znowu akustyczny twist. Przed samym końcem perkusja i gitary, ukazują swoje intensywne i surowe oblicze, aby potem kropkę na i, postawiła akustyczna gitara.

Co do płyty Розпад. Zespół postawił na mocno surowe brzmienie, trochę jak z przełomu ubiegłego wieku, jak na moje ucho. Czy to dobrze? I tak i nie. Ja lubiąc czasem sięgnąć po melancholic black metal, stwierdzę, że jednak tak. Kolejnym plusem jest to, że, album jest bardzo krótki, bo nie ma nawet trzydziestu minut. Należy pamiętać, że ten typ black metalu, nie jest dla wszystkich, o każdej porze. Mimo to mnie osobiście nie ujął. Na pewno nie jest to atmospheric black metal, przynajmniej dla mnie. Taki na jeden raz. 

6/10

Jestem miłośnikiem muzyki. Towarzyszy mi ona od zawsze. Natomiast za to, że moja muzyczna podróż pokierowała mnie na tak szeroką ścieżkę, jaką jest przede wszystkim metal, mogę być jedynie wdzięczny losowi. Nie ograniczam się jednak tylko do niej. Muzyka nie jest moją jedyną pasją, ale akurat nią będę się chciał z Wami dzielić. Wyrażając swoją opinię, zawsze będę gotów poznać Wasze zdanie. De gustibus est disputandum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top