Wyrd – Vandraren (2021)

Bez kategoriiLeave a Comment on Wyrd – Vandraren (2021)

Wyrd – Vandraren (2021)

Z Finlandii , tym razem znany zespół Wyrd. Wydał on bowiem 11 lutego 2021 roku, swój jedenasty album Vandraren, nakładem Wolfspell Recors. Chętnie po latach powrócę do ich twórczości. Jestem ciekaw, co nowego Narqarth stworzył.

Płytę rozpoczyna Glömt. Dobre riffy, wraz z klasyczną blackową, ale wolną perkusją, ale do tego dobry wokal. Napięcie jest budowane stopniowo, choć dopiero w połowie perkusja przyspiesza, ale gitary już brzmią bardziej w stylu raw black metalu. Oprócz tego nic szczególnego. No może poza fletem w tle tych gitar. Słaby początek. En Farligt Färd jest wolniejszy. Dużo blasów oraz jest moment, kiedy słychać bas. Oraz keybord się pojawia, czyli duch przeszłości. Dalej nie ma nic ujmującego. Do tego akordeon na koniec? Serio. Kończący płytę I Sorgens Tid też odkrywczy nie jest. Trochę inne partie keybordu. Dalej więcej blastów a wokal rodem z pagan metalowych utworów, ale dobre ze dwadzieścia lat temu. Do tego plumkanie keybordu na koniec. Fatalne zakończenie moim zdaniem.

Już wiem, czemu przestałem słuchać tego zespołu. W pewnym momencie oni się po prostu zatrzymali. Dla porównania przesłuchałem sobie ich kilka wcześniejszych albumów. Z przykrością mogę stwierdzić ,że zespół wykonał kilka kroków w tył. Albumy Hex i Death of a Sun są zdecydowanie lepsze. Jak dla mnie album Vandraren dobry by był w latach 1996 -1999. W 2021 roku brzmi jak relikt przeszłości i jako album z 2021 roku. Nic nowego, wszystko już było. Słucha się go naprawdę ,,ciężko”.

2/10

Jestem miłośnikiem muzyki. Towarzyszy mi ona od zawsze. Natomiast za to, że moja muzyczna podróż pokierowała mnie na tak szeroką ścieżkę, jaką jest przede wszystkim metal, mogę być jedynie wdzięczny losowi. Nie ograniczam się jednak tylko do niej. Muzyka nie jest moją jedyną pasją, ale akurat nią będę się chciał z Wami dzielić. Wyrażając swoją opinię, zawsze będę gotów poznać Wasze zdanie. De gustibus est disputandum!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top