Bezkresy – Koniec Wieku (2021)

Pozostaję u siebie. W Polsce. Jednak tym razem poznański zespół Bezkresy, niezależnie, 7 kwietnia 2021 roku, wydał swój drugą EP-kę, zatytułowaną Koniec wieku. Chętnie posłucham i okaże się ,jak im ta płyta wyszła.

Nadchodzi, już od samego początku jest melancholijny. W tle szkło alkoholu. Tempo bardziej spokojne, choć potem perkusja blastów też nie oszczędza. Intrygujące przejścia. Są też intensywne momenty. Neoklasyczny klucz zmiany tempa? Też ciekawe. Sylwester jest niby na początku bardziej jasny, mam tu na myśli blackowy aspekt. Poza tym wreszcie jest wokal. Choć potem znowu pojawiają się nietypowe partie perkusji. Dobra dynamika i nawet solówka gitarowa. Dobry kierunek. Kolejna dobra solówka, ale melancholijna jeszcze. Bębny nietypowe to ja lubię. Krótka marszówka rozpoczyna Mrówki. Solówka natomiast znowu więcej niż daje radę. Trochę tu słyszę atmospheric u. Deklamacja mnie w tym utwierdza. Potem istna lawina perkusji i gitar dla odmiany. Gitary są tu świetnie dopasowane przy perkusyjnym breakdownie. Opium ma intensywny początek. Dynamiczniejszy jest breakdown. Deklamacja i dobra praca podwójnej stopy z blastami. Jeszcze te riffy gitar. Te twisty muzyczne są świetne. Znowu melancholijny twist. Tu znowu jest dużo elementów atmospheric-u.

Jak na EP-kę. Koniec wieku jest wielowątkowy. Niby post black, ale nie do końca, jak dla mnie. Momenty doomu, deathu i atmospheric black metalu. Mini album bez skazy moim zdaniem. Do tego okłada dobrze wykonana. Kolejna płyta warta polecenia w ciemno.

9/10

Kacper Sikora (Relevart)

Jestem miłośnikiem muzyki. Towarzyszy mi ona od zawsze. Natomiast za to, że moja muzyczna podróż pokierowała mnie na tak szeroką ścieżkę, jaką jest przede wszystkim metal, mogę być jedynie wdzięczny losowi. Nie ograniczam się jednak tylko do niej. Muzyka nie jest moją jedyną pasją, ale akurat nią będę się chciał z Wami dzielić. Wyrażając swoją opinię, zawsze będę gotów poznać Wasze zdanie. De gustibus est disputandum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *