Rotten Age -Oblicze Zła (2021)

Ponownie Polska, tym razem małopolska. Jednoosobowy zespół Rotten Age , tworzony przez muzyka znanego jako Darkness, dzięki Black Death Production oraz Werewolf Promotion, 6 czerwca 2021 roku wydał swój trzeci album Oblicze Zła. Dawno nie słuchałem, więc tym bardziej jestem ciekaw, co Rotten Age przygotowało.

Już od samego początku, na tytułowym utworze Darkness się nie patyczkuje. Ważne jest to, iż, na wokalu słyszymy Vox Diaboli, a istną nawałnicę perkusji prezentuje Krzysztof Kleinbein. Jednak wszystko pod kontem muzycznym jest napisane przez Danknessa, teksty przez Vox Diaboli, więc tu Rotten Age taki jednoosoby nie jest. Cieszy mnie fakt, iż tu jest jasno określone brzmienie, w tym przypadku raw black metalu. Moim zdaniem mocne otwarcie z buta. Deklaracja nienawiści właściwie nią jest, pomimo lekkiego ,,zwolnienia” podkreślenia gitar, taki black to ukłon w stronę korzeni, czyli antychrześcijańskiego przekazu i nienawiści do wszystkiego i wszystkich! Muzycznie słychać to też dobitnie! Tajemnica wiary ma znowu kolejny riff prowadzący i sieje spustoszenie konsekwentnie, wraz z perkusyjną nawałnicom. Utwór Odrzuceni prezentuje, więcej przejść oraz zmiennych riffów. Ty, który nie istniejesz , Niemy krzyk , Namiestnik , Pokarm pogardy , oraz zamknięcie płyty, czyli Złudne zbawienie, nie zbaczają z obranej ścieżki.

Krótko i na temat. Płyta Oblicze Zła to piekielny monolit z różnorodnymi wstępami gitar w każdym z utworów. Przekaz liryczny jak wspominałem wcześniej, jest ukłonem do klasycznej tradycji black metalu. Krzysztof Kleinbein prezentuje tu pełnię swoim umiejętności, wokal Voxa, pomimo iż przewidywalny, tu i tak doskonale dopasowany. Okładka idealnie dobrana. Taki raw black to ja rozumiem!

10/10

Kacper Sikora (Relevart)

Jestem miłośnikiem muzyki. Towarzyszy mi ona od zawsze. Natomiast za to, że moja muzyczna podróż pokierowała mnie na tak szeroką ścieżkę, jaką jest przede wszystkim metal, mogę być jedynie wdzięczny losowi. Nie ograniczam się jednak tylko do niej. Muzyka nie jest moją jedyną pasją, ale akurat nią będę się chciał z Wami dzielić. Wyrażając swoją opinię, zawsze będę gotów poznać Wasze zdanie. De gustibus est disputandum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *